  • 3329H-1-200LF
3329H-1-200LF
advertisement
Manufacturer No:
3329H-1-200LF
HK JDW NO:
103-3329H-1-200LF
Package:
Datasheet:
3329H-1-200LF
Description:
BOURNS 3329H-1-200LFTRIMMER, 20R
Step5Bar-code shipping tag
3329H-1-200LF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    Round - 0.250Dia x 0.180 H 6.35mmx4.57mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Pitch
    2.54mm
  • Max Power Dissipation
    500mW
    PC Pins
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    6.78mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Rated Temperature
    85°C
    260 deg
  • Outside Diameter
    6.35 mm
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    4.572mm