  • 3329U-1-500R
3329U-1-500R
advertisement
Manufacturer No:
3329U-1-500R
HK JDW NO:
103-3329U-1-500R
Package:
Datasheet:
3329U-1-500R
Description:
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 6.35mm) Pin Thru-Hole T/R
Step5Bar-code shipping tag
3329U-1-500R
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    Round - 0.250Dia x 0.250 H 6.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    200mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    3329U
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Diameter
    0.46 mm
  • Rated Temperature
    85°C
  • Rotation Angle
    240 deg
  • Height
    6.35mm