  • 3329W-1-251LF
3329W-1-251LF
advertisement
Manufacturer No:
3329W-1-251LF
HK JDW NO:
103-3329W-1-251LF
Description:
TRIMMER 250 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Step5Bar-code shipping tag
3329W-1-251LF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.260 x 0.330 Face x 0.330 H 6.60mmx8.38mmx8.38mm
  • Tolerance
    ±10%
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    250Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    3329W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    8.382mm