  • 3339P-1-200
3339P-1-200
advertisement
Manufacturer No:
3339P-1-200
HK JDW NO:
103-3339P-1-200
Step5Bar-code shipping tag
3339P-1-200
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Size / Dimension
    Round - 0.300Dia x 0.250 H 7.62mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    3339P
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    300V
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    6.35mm