  • 3339P-1-204LF
3339P-1-204LF
advertisement
Manufacturer No:
3339P-1-204LF
HK JDW NO:
103-3339P-1-204LF
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3339P-1-204LF
  • Size / Dimension
    Round - 0.300Dia x 0.250 H 7.62mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Blue
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    3339P
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    300V
  • Rated Temperature
    85°C
    1
  • Diameter
    7.62mm
  • Height
    6.35mm