  • 3361P-1-104GLF
3361P-1-104GLF
advertisement
Manufacturer No:
3361P-1-104GLF
HK JDW NO:
103-3361P-1-104GLF
Package:
Datasheet:
3361P-1-104GLF
Description:
BOURNS 3361P-1-104GLF TRIMMER, POT, 100K, 10%, 1TURN, SMD
Step5Bar-code shipping tag
3361P-1-104GLF
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
    FLAT
  • Weight
    566.990462mg
  • Size / Dimension
    Square - 0.277 x 0.264 Face x 0.205 H 7.04mmx6.71mmx5.21mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Natural
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    8.53mm
    3361P
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    4.8768mm