  • 3362P-1-222
3362P-1-222
advertisement
Manufacturer No:
3362P-1-222
HK JDW NO:
103-3362P-1-222
Package:
Datasheet:
3362P-1-222
Step5Bar-code shipping tag
3362P-1-222
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.275 x 0.260 Face x 0.185 H 6.99mmx6.60mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    6.99mm
  • Base Part Number
    3362P
  • Military Standard
    Not
  • Height
    4.699mm
  • Length
    6.985mm
  • Width
    6.604mm