  • 337XMPL2R5MG19A
337XMPL2R5MG19A
advertisement
Manufacturer No:
337XMPL2R5MG19A
HK JDW NO:
373-337XMPL2R5MG19A
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
337XMPL2R5MG19A
Purchasing and Inquiry
337XMPL2R5MG19A Overview
For power systems, 3A @ 100kHz ripple current at high frequency must be present.In this electrical device, the ESR (Equivalent Series Resistance) is 4.5mOhm.A stable operation requires an operating temperature of -40°C~105°C.
337XMPL2R5MG19A Features
3A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 4.5mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -40°C~105°C
337XMPL2R5MG19A Applications
There are a lot of Illinois Capacitor 337XMPL2R5MG19A applications of aluminum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
337XMPL2R5MG19A
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2016
  • Series
    XMPL
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Applications
    Decoupling
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    330μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    3A
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current @ High Frequency
    3A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm