  • 3386H-DF6-204LF
3386H-DF6-204LF
advertisement
Manufacturer No:
3386H-DF6-204LF
HK JDW NO:
103-3386H-DF6-204LF
Package:
Datasheet:
3386H-DF6-204LF
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8 SQ TRIMPOT 200K ST SEALED CERMET
Step5Bar-code shipping tag
3386H-DF6-204LF
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.375 H 9.53mmx9.53mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    9.525mm