  • 3549S-1AB-202A
3549S-1AB-202A
advertisement
Manufacturer No:
3549S-1AB-202A
HK JDW NO:
103-3549S-1AB-202A
Package:
Datasheet:
3549S-1AB-202A
Step5Bar-code shipping tag
3549S-1AB-202A
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Tolerance
    ±3%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    POTENTIOMETER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Bushing Thread
    M9 x 0.75
  • Linearity
    0.2 %
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Round - 0.885Dia x 0.780 H 22.48mmx19.81mm
  • Actuator Length
    0.811 20.60mm