  • 3549S-2AA-102/103A
3549S-2AA-102/103A
advertisement
Manufacturer No:
3549S-2AA-102/103A
HK JDW NO:
103-3549S-2AA-102/103A
Step5Bar-code shipping tag
3549S-2AA-102/103A
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    Tray
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±3%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm 10kOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Rotation
  • Size - Body
    Round - 0.885Dia x 1.585 H 22.48mmx40.26mm
  • Number of Gangs
    2
  • Actuator Length
    0.813 20.64mm