  • 35MXC22000MEFC35X40
35MXC22000MEFC35X40
advertisement
Manufacturer No:
35MXC22000MEFC35X40
HK JDW NO:
683-35MXC22000MEFC35X40
Description:
MXC 22000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
35MXC22000MEFC35X40
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    22000μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.92A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.658A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm