  • 35MXC3300MEFC22X25
35MXC3300MEFC22X25
advertisement
Manufacturer No:
35MXC3300MEFC22X25
HK JDW NO:
683-35MXC3300MEFC22X25
Description:
MXC 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
35MXC3300MEFC22X25
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    3300μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm