  • 35SVPK47M
35SVPK47M
advertisement
Manufacturer No:
35SVPK47M
HK JDW NO:
590-35SVPK47M
Datasheet:
35SVPK47M
Purchasing and Inquiry
35SVPK47M Overview
In order to power systems, 930mA @ 100kHz ripple current @ High Frequency is needed.ESR (Equivalent Series Resistance) of 27mOhm is observed in this electrical device.To fully perform the function of 46.5mA @ 120Hz, a ripple current at low frequency must be provided.For stable operation, the operating temperature should be -55°C~125°C.
35SVPK47M Features
930mA @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 27mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~125°C
35SVPK47M Applications
Step5Bar-code shipping tag
35SVPK47M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 35SVPK47M.
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    OS-CON™, SVPK
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    27mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    46.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    930mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm