  • 35SVPK82M
35SVPK82M
advertisement
Manufacturer No:
35SVPK82M
HK JDW NO:
590-35SVPK82M
Datasheet:
35SVPK82M
Purchasing and Inquiry
35SVPK82M Overview
It is necessary to have a ripple current at high frequency of 960mA @ 100kHz to power systems.A value of 25mOhm is assigned to the electrical device's ESR (Equivalent Series Resistance).In order for 48mA @ 120Hz to fully perform its function, a ripple current at a low frequency must be provided.Stable operation requires a temperature of -55°C~125°C.
35SVPK82M Features
960mA @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 25mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~125°C
35SVPK82M Applications
Step5Bar-code shipping tag
35SVPK82M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 35SVPK82M.
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    OS-CON™, SVPK
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    48mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    960mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm