  • 35SVT82M
35SVT82M
advertisement
Manufacturer No:
35SVT82M
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-35SVT82M
Package:
Datasheet:
35SVT82M
Description:
Cap Aluminum Polymer 82uF 35VDC 20% (8 X 11.9mm) SMD 0.02 Ohm 1260mA 2000h 125°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
35SVT82M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 35SVT82M.
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    0.9
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    35VDC