  • 36401H4N7ATDF
36401H4N7ATDF
advertisement
Manufacturer No:
36401H4N7ATDF
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-36401H4N7ATDF
Step5Bar-code shipping tag
36401H4N7ATDF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    3640
  • Tolerance
    2%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1.4Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    300μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    130mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    4.7 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    130mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Lead/Base Style
    SMD/SMT
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    8
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.4Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0047 µH
  • Current Rating (Max)
    130mA