  • 36401J39NGTD
36401J39NGTD
advertisement
Manufacturer No:
36401J39NGTD
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-36401J39NGTD
Package:
0603
Step5Bar-code shipping tag
36401J39NGTD
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    39 nH
  • ELV
    Compliant
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    180mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    15
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.039 µH
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm