  • 36501J3N3GTDG
36501J3N3GTDG
advertisement
Manufacturer No:
36501J3N3GTDG
HK JDW NO:
792-36501J3N3GTDG
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
36501J3N3GTDG
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    3650, Sigma Inductors
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.071Lx0.044W 1.80mmx1.12mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.12mm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3nH
  • ELV
    Compliant
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    22 @ 250MHz
  • Lead/Base Style
    SMD/SMT
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    22
  • Case/Size Code
    0704
  • DC Current
    700mA
  • Height
    1.02mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm