  • 36501J3N3JTDG
36501J3N3JTDG
advertisement
Manufacturer No:
36501J3N3JTDG
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-36501J3N3JTDG
Datasheet:
36501J3N3JTDG
Description:
Inductor;High Frequency;Ind 3300 pH;Tol5%;Cur-Rtg 0.7 A;SMT;0603
Step5Bar-code shipping tag
36501J3N3JTDG
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.071Lx0.044W 1.80mmx1.12mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    80mOhm
  • Depth
    1.12mm
  • Current Rating
    700mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.3nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    22 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    22
  • Q Factor
    22
  • Case/Size Code
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    700mA
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm