  • 36502A82NGTDG
36502A82NGTDG
advertisement
Manufacturer No:
36502A82NGTDG
HK JDW NO:
792-36502A82NGTDG
Package:
Nonstandard
Datasheet:
36502A82NGTDG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
36502A82NGTDG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    3650, Sigma Inductors
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    400mA
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    82nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    420mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.3GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    65 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Case/Size Code
    0805
  • Rated Current-Max
    0.4A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 500 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm