  • 36502C33NJTDG
36502C33NJTDG
advertisement
Manufacturer No:
36502C33NJTDG
HK JDW NO:
792-36502C33NJTDG
Datasheet:
36502C33NJTDG
Description:
INDUCTOR, 1008 CASE, 33N, 5%
Step5Bar-code shipping tag
36502C33NJTDG
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Resistance
    140mOhm
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    2516
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    33nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    1.6GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 350MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Q Factor
    60
  • Case/Size Code
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    1A
  • Height
    2.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm