  • 3659/14-300SF
3659/14-300SF
advertisement
Manufacturer No:
3659/14-300SF
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-3659/14-300SF
Package:
300
Datasheet:
3659/14-300SF
Description:
Round Flat Cable 14Conductors 28AWG 91.44m 7.9mm Tinned Copper Black/Gray 300V Roll
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3659/14-300SF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Cable
  • Package / Case
    300
  • Insulation Material
    PVC
  • Weight
    8.618255 kg
  • Conductor Material
    Copper
  • Packaging
    Bulk
  • Number of Positions
    14
  • Max Operating Temperature
    105 °C
  • Min Operating Temperature
    -20 °C
  • Color
    Black, Grey
  • Pitch
    1.27 mm
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    16.5 mm
  • Number of Conductors
    14
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Cable Length
    91.44 m
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    7.9 mm
  • Cable Pitch
    1.27 mm
  • Voltage Rating
    300 V