  • 36DA222F450CC2A
36DA222F450CC2A
advertisement
Manufacturer No:
36DA222F450CC2A
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-36DA222F450CC2A
Package:
Aluminum
Datasheet:
36DA222F450CC2A
Description:
2.2mF Capacitor -10% Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
36DA222F450CC2A
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    -10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2mF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    63.5mm
  • Height
    105mm