  • 36DA273F050BB2A
36DA273F050BB2A
advertisement
Manufacturer No:
36DA273F050BB2A
HK JDW NO:
856-36DA273F050BB2A
Datasheet:
36DA273F050BB2A
Description:
27mF Capacitor Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
36DA273F050BB2A
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Capacitance
    27mF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Diameter
    51mm
  • Height
    79mm