  • 381L223M050A082
381L223M050A082
advertisement
Manufacturer No:
381L223M050A082
HK JDW NO:
192-381L223M050A082
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
381L 22mF Capacitor 20% 6700mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
381L223M050A082
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Weight
    113.398093g
  • Series
    381L
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    22mF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    3.14643mA
  • Ripple Current
    6700mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • ESR
    14 mΩ
  • Diameter
    35mm
  • Length
    80mm