  • 381LR821M200H052
381LR821M200H052
advertisement
Manufacturer No:
381LR821M200H052
HK JDW NO:
192-381LR821M200H052
Datasheet:
381LR821M200H052
Description:
381LR 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.63A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LR821M200H052
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Weight
    31.000005g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    182mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.21491mA
  • Ripple Current
    2.63A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.63A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.76A @ 20kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm
  • Length
    50mm