  • 381LX271M420J452
381LX271M420J452
advertisement
Manufacturer No:
381LX271M420J452
HK JDW NO:
192-381LX271M420J452
Datasheet:
381LX271M420J452
Description:
381LX 270μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LX271M420J452
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    270μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    740mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.19A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm