  • 381LX681M200K022
381LX681M200K022
advertisement
Manufacturer No:
381LX681M200K022
HK JDW NO:
192-381LX681M200K022
Datasheet:
381LX681M200K022
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
381LX681M200K022
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    244mOhm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    200V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    4mA
  • Ripple Current
    1.7A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.7A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.4A @ 20kHz
  • Diameter
    30mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Weight
    35.000009g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm