  • 381LX682M035K022
381LX682M035K022
advertisement
Manufacturer No:
381LX682M035K022
HK JDW NO:
192-381LX682M035K022
Datasheet:
381LX682M035K022
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
381LX682M035K022
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Weight
    35.000009g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Feature
    EAR99
  • Resistance
    88mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Capacitance
    6800μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    59mOhm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.46356mA
  • Ripple Current
    2.6A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.6A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3A @ 20kHz
  • Diameter
    30mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm