  • 382L223M050N052
382L223M050N052
advertisement
Manufacturer No:
382L223M050N052
HK JDW NO:
192-382L223M050N052
Package:
Aluminum
Datasheet:
382L223M050N052
Description:
22000μF Capacitor 20% Bulk 7900mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
382L223M050N052
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Weight
    105g
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    22000μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    3.146427mA
  • Ripple Current
    7900mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • ESR
    20 mΩ
  • Diameter
    40mm
  • Length
    50mm