  • 39D107F250HL6E3
39D107F250HL6E3
advertisement
Manufacturer No:
39D107F250HL6E3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-39D107F250HL6E3
Package:
Axial, Can
Datasheet:
39D107F250HL6E3
Description:
39D 100μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.886Diax2.142L 22.50mmx54.40mm -20°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
39D107F250HL6E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    39D
  • Size / Dimension
    0.886Diax2.142L 22.50mmx54.40mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    100μF
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    1.016 mm
  • Lifetime @ Temp
    500 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    500 hours
  • Length
    54.4068mm