  • 39D256F350GJ6
39D256F350GJ6
advertisement
Manufacturer No:
39D256F350GJ6
HK JDW NO:
874-39D256F350GJ6
Datasheet:
39D256F350GJ6
Description:
39D 25μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.760Diax1.642L 19.30mmx41.70mm -20°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
39D256F350GJ6
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
    39D
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.760Diax1.642L 19.30mmx41.70mm
  • Tolerance
    -10% +50%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    25μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    500 Hrs @ 85°C
  • Diameter
    19.3mm
  • Length
    41.7068mm