  • 3M 201+ CIRCLE-0.500-2000
3M 201+ CIRCLE-0.500-2000
advertisement
Manufacturer No:
3M 201+ CIRCLE-0.500"-2000
HK JDW NO:
2-3M 201+ CIRCLE-0.500"-2000
Package:
Description:
TAPE MASK NAT 1/2" DIA 2000/RL
Step5Bar-code shipping tag
3M 201+ CIRCLE-0.500-2000
  • Series
    201+
  • Color
    Natural
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Rubber
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Backing, Carrier
    Crepe Paper
  • Tape Type
    Masking
  • Temperature Range
    200°F 93°C Max
  • Width
    0.50 12.70mm 1/2dia
  • Thickness
    0.0044 4.4mils 0.112mm
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 438 2 X 6-25
3M 438 2 X 6-25
3M 4926 1.5
3M 4926 1.5" X 5"-25
3M 4926 1.5" X 5"-25