  • 400LLE3.3MEFCT810X9
400LLE3.3MEFCT810X9
advertisement
Manufacturer No:
400LLE3.3MEFCT810X9
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-400LLE3.3MEFCT810X9
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
LLE 3.3μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 48mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
400LLE3.3MEFCT810X9
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LLE
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    48mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    48mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm