  • 400MXG390MEFC35X30
400MXG390MEFC35X30
advertisement
Manufacturer No:
400MXG390MEFC35X30
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-400MXG390MEFC35X30
Package:
Datasheet:
Description:
390μF Capacitor 20% 1.6A
Step5Bar-code shipping tag
400MXG390MEFC35X30
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    390μF
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.6A