  • 400NHG3B-690
400NHG3B-690
advertisement
Manufacturer No:
400NHG3B-690
HK JDW NO:
256-400NHG3B-690
Package:
Rectangular, Blade
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
400NHG3B-690
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Rectangular, Blade
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    992.233309μg
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    2.953Lx2.953W x 3.071 H 75.00mmx75.00mmx78.00mm
  • Type
    Electrical
  • Voltage - Rated
    690V
  • Current Rating (Amps)
    400A
  • Current Rating
    400A
  • Voltage - Rated AC
    690V
  • Approval Agency
    CE, VDE
  • Max Voltage Rating (DC)
    250V