  • 400SXW47MEFC18X30
400SXW47MEFC18X30
advertisement
Manufacturer No:
400SXW47MEFC18X30
HK JDW NO:
683-400SXW47MEFC18X30
Package:
Radial, Can
Datasheet:
400SXW47MEFC18X30
Description:
SXW 47μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 320mA 0.709Dia 18.00mm -25°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
400SXW47MEFC18X30
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    SXW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    320mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    320mA @ 120Hz
  • Diameter
    18mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm