  • 403C35D27M00000
403C35D27M00000
advertisement
Manufacturer No:
403C35D27M00000
HK JDW NO:
221-403C35D27M00000
Datasheet:
403C35D27M00000
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
403C35D27M00000
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Operating Frequency
    27MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm