  • 403I35D24M0000
403I35D24M0000
advertisement
Manufacturer No:
403I35D24M0000
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-403I35D24M0000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
403I35D24M0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT; TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency Stability
    0.005%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    24MHz
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    30ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Aging
    3 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    60Ohm