  • 416F40612ATT
416F40612ATT
advertisement
Manufacturer No:
416F40612ATT
HK JDW NO:
221-416F40612ATT
Datasheet:
416F40612ATT
Step5Bar-code shipping tag
416F40612ATT
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Frequency
    40.61MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Operating Frequency
    40.61MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm