  • 420VXH220MEFC30X25
420VXH220MEFC30X25
advertisement
Manufacturer No:
420VXH220MEFC30X25
HK JDW NO:
683-420VXH220MEFC30X25
Description:
VXH 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
420VXH220MEFC30X25
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    VXH
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.23A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.722A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm