  • 4232R-473H
4232R-473H
advertisement
Manufacturer No:
4232R-473H
HK JDW NO:
79-4232R-473H
Step5Bar-code shipping tag
4232R-473H
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±3%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    135mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    135mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    11.4Ohm Max
  • Max DC Current
    135mA
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    2.67mm