  • 425F11A036M0000
425F11A036M0000
advertisement
Manufacturer No:
425F11A036M0000
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-425F11A036M0000
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
CRYSTAL 36.0000MHZ 10PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
425F11A036M0000
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    425
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT CUT; TR, 7 INCH
  • Frequency
    36MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.65 (mm)/L0.098XB0.079XH0.026 (inch)
  • Operating Frequency
    36MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm