  • 4308H-102-390
4308H-102-390
advertisement
Manufacturer No:
4308H-102-390
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4308H-102-390
Package:
8-SIP
Datasheet:
4308H-102-390
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4308H-102-390
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    4300H
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±1 Ω
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    39Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    TOLERANCE IS 1 OHM
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4308H
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.6W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    500mW
  • Element Power Dissipation
    0.5W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    8.89mm
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.89mm