  • 4308R-102-752LF
4308R-102-752LF
advertisement
Manufacturer No:
4308R-102-752LF
HK JDW NO:
103-4308R-102-752LF
Datasheet:
4308R-102-752LF
Step5Bar-code shipping tag
4308R-102-752LF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    8
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Length
    19.9136mm
  • Width
    2.159mm