  • 4420P-601-250/251
4420P-601-250/251
advertisement
Manufacturer No:
4420P-601-250/251
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4420P-601-250/251
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
4420P-601-250/251
Description:
EMI Filter RC-Circuit 25VAC/25VDC Gull Wing SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4420P-601-250/251
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1998
  • Series
    601
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.295W 12.95mmx7.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • Type
    Low Pass
  • Resistance
    25Ohm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Technology
    RC (T-Type)
  • Depth
    10.34mm
  • Base Part Number
    4420P
  • Number of Channels
    8
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    1st
  • Values
    R = 25Ohms, C = 250pF
  • Resistance - Channel (Ω)
    25
  • Height
    0.114 2.90mm
  • Length
    12.95mm