  • 44A1111-24-3-9
44A1111-24-3-9
advertisement
Manufacturer No:
44A1111-24-3-9
HK JDW NO:
790-44A1111-24-3-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
44A1111-24-3-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Orange
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    1
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.016 mm
  • Outside Diameter
    1.83 mm
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    640 μm
  • Strand Size
    36 AWG