  • 44A1121-22-9/96-9
44A1121-22-9/96-9
advertisement
Manufacturer No:
44A1121-22-9/96-9
HK JDW NO:
790-44A1121-22-9/96-9
Package:
Datasheet:
44A1121-22-9/96-9
Description:
Multi-Conductor Cables 22AWG 5C SHL GP 600V PRICE PER FT
Step5Bar-code shipping tag
44A1121-22-9/96-9
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2011
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    STRANDED
  • Number of Conductors
    2
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.132 (3.35mm)
  • Application
    GENERAL PURPOSE, LIGHTWEIGHT
  • Conductor Insulation
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
  • Wire/Cable Diameter
    3.35 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Outside Diameter
    3.35 mm
  • Wire and Cable Name
    FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    787.4 μm
  • Strand Size
    34 AWG
  • Conductor Finish
    TIN
  • Length
    304.8mm
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Not Applicable
Hot Sales in Thermal
M42899 SL002
M42899 SL002
M13193 SL199
M13193 SL199
3336 SL001
3336 SL001
121700A 0105000
121700A 0105000
121700A 0105000