  • 44AM1111-24-9-9
44AM1111-24-9-9
advertisement
Manufacturer No:
44AM1111-24-9-9
HK JDW NO:
790-44AM1111-24-9-9
Package:
Datasheet:
44AM1111-24-9-9
Description:
44AM1111-24-9-9
Step5Bar-code shipping tag
44AM1111-24-9-9
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Outside Diameter
    1.83 mm
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    640 μm
  • Strand Size
    36 AWG